Fashion Lifestyle Travel

Mediolan i nie tylko!

13 września 2017

Mój kolejny wyjazd do Mediolanu! Planowałam go na maj, jednak wtedy zmuszona byłam w ostatniej chwili zrezygnować. Zrealizowałam go w najszybszym możliwym terminie, we wrześniu właśnie. Był on dość krótki. Leciałam tam przede wszystkim z zamiarem poznania nowej agencji i podpisania kontraktu. Obie te rzeczy wypadły pomyślnie!! Byłam tam około 2 tygodni i właśnie wróciłam do Polski. W Mediolanie obecnie zaczynają się castingi do Fashion Weeka, którego ja w tym sezonie nie robię. Podczas tygodni mody cała uwaga branży skupiona jest na tych właśnie wydarzeniach. Wszelkie inne prace są tymczasowo wstrzymane, nie było więc najmniejszego sensu przedłużać tego pobytu.
Szczerze mówiąc – oprócz posmakowania najpyszniejszych lodów (włoskich gelato) – przylot do Mediolanu nie zachwycił mnie. Byłam już w tym mieście kilka razy, a więc najpopularniejsze, zwiedzane przez turystów miejsca były mi znane (Duomo, galeria Vicotr Emmanuel czy park Sempione wraz z zamkiem Sforzesco). Poza tym Mediolan wydaje mi się dość małym miastem z niewielką ilością dostępnych atrakcji, a ja lubię być aktywna i poznawać nowe miejsca. Oczywiście Włochy mają swój urok, w związku z czym – żeby się nie zanudzić w Mediolanie- odwiedziłam w wolnym czasie sąsiednie miasto Como, które słynie z prześlicznych widoków na jezioro i góry. W planach była także Szwajcaria, ale pogoda nie dopisała tak, że ta opcja odpadła. Zamieniłam ją na cały dzień zakupów.

Miłego oglądania!

O.

Duomo

Galeria Victor Emmanuel II jest miejscem spotkań ze względu licznych knajp i restauracji ale przede wszystkim z ekskluzywnych sklepów które przyciągają miłośników mody.

Galeria Victor Emmanuel II

Legenda głowi, że po obkręceniu się na prawej stopie w wyznaczonym miejscu na ciele byka, w przyszłości wróci się do Mediolanu. U mnie zadziałało 🙂

Como

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

*